# Tags
#Inne

Włamywacz z Lublewa Lęborskiego zatrzymany, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności…

Policjanci z Gniewina otrzymali zgłoszenie interwencyjne, w związku z tym, że w rejonie lokalnego sklepu na terenie gm. Choczewo doszło do zakłócania porządku publicznego. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że doszło do włamania, a sprawca zdążył uciec z miejsca zdarzenia. Mundurowi przeszukując teren zatrzymali 50-latka. Ukradzione rzeczy oraz pieniądze zostały odzyskane, a sprawca przesłuchany. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w nocy do policjantów wpłynęło zgłoszenie, że w Lublewie Lęborskim przy sklepie doszło do zakłócania spokoju. Na miejsce został skierowany policyjny patrol z Komisariatu Policji w Gniewinie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że doszło tam do włamania do sklepu a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi natychmiast rozpoczęli działania związane z przeszukaniem pobliskiego terenu i szybko zauważyli mężczyznę, który okazał się włamywaczem. 50-latek został zatrzymany.

Miał przy sobie ukradzione ze sklepu pieniądze oraz alkohol i papierosy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna włamując się do sklepu zniszczył okno i kratę witryny sklepowej. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę prawie 2.000 zł. Produkty i pieniądze, które ukradł sprawca zostały przez policjantów odzyskane.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, gdzie spędził ostatnią noc. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło informacji i zdjęcie: Oficer Prasowy KPP w Wejherowie