# Tags
#Turystyka

Morskie przejście graniczne w Łebie także dla ruchu osobowego i towarowego…

Ruch w morskim przejściu granicznym w Łebie zostanie rozszerzony o ruch osobowy i towarowy – wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia, którego założenia opublikowano w czwartek w wykazie prac legislacyjnych rządu. Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustalenia morskich i stałych lotniczych przejść granicznych oraz ruchu dozwolonego przez te przejścia zakłada zmianę rodzaju ruchu w morskim przejściu granicznym w Łebie poprzez rozszerzenie go także na ruch osobowy i towarowy.

Po zmianach nie będzie obowiązywało ograniczenie przynależności bandery oraz klasyfikacji statku. Umożliwi to podejmowanie nowych form działalności portowej w związku z planowanymi inwestycjami budowy baz serwisowych dla farm wiatrowych na Bałtyku – napisano w wykazie prac legislacyjnych. W projekcie zaproponowano także zmianę porządkową, która dotyczy uchylenia przepisu wskazującego niefunkcjonujące już morskie przejście graniczne w Międzyzdrojach. Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to przełom pierwszego i drugiego kwartału 2024 r.

W Polsce działa aktualnie 19 morskich przejść granicznych: Darłowo, Dziwnów, Elbląg, Frombork, Gdańsk-Górki Zachodnie, Gdańsk-Port, Gdynia, Hel, Jastarnia, Kołobrzeg, Łeba, Mrzeżyno, Nowy Świat, Nowe Warpno, Szczecin, Świnoujście, Trzebież, Ustka i Władysławowo.

Źródło:  portalsamorzadowy.pl