# Tags
#Sport

AP KP Gdynia i Feniks Mechowo z awansem do A-klasy. Latarnik Choczewo na VI miejscu 

Zakończyły się rozgrywki I gr. gdańskiej B-klasy „Keeza”. W ostatniej kolejce doszło do niecodziennej sytuacji, gdzie we wszystkich sześciu spotkaniach triumfowały zespoły „przyjezdnych”: AP KP Gdynia, Puma Darzlubie, Sokół II Bożepole Wielkie, Nörda Karwia, Kaszuby Połchowo i Arka Prusewo. Ostatecznie do wyższej klasy rozgrywkowej awansowały AP KP Gdynia i Feniks Mechowo. „Latarnik” Choczewo, który pauzował w ostatniej kolejce spotkań, zajął ostatecznie dobre VI miejsce. W przyszłym sezonie gr. I B-klasy zasilą prawdopodobnie tegoroczni spadkowicze z A-klasy: Zatoka 95 Puck i Celtic Reda.

Jak już informowaliśmy, według zapewnień grającego trenera Grzegorza Smolarka cel na kolejny sezon został już wyznaczony i, po kilku wzmocnieniach nasz „Latarnik” ma skutecznie zawalczyć o A-klasę, czego serdecznie mu życzymy.

Poniżej ostateczna tabela gr. I gdańskiej B-klasy i zdjęcie z uroczystości, jaka miała miejsce tydzień temu w Gdyni przed ostatnim „domowym” spotkaniem AP KP z Ajaksem Leśniewo (5:1). Zespół z Gdyni nie miał sobie równych w tegorocznych rozgrywkach, wygrał 23 mecze, 3 zremisował (w tym m.in. z Latarnikiem w Choczewie), zdobył 117 bramek, stracił 28. Awans do A-klasy to największy sukces w 8-letniej historii klubu.