# Tags
#Inne

Zdarzenie w Lublewku z udziałem śmigłowca LPR

W minioną niedzielę, ok. godz. 17:30 zastępy OSP Choczewo oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM) z Gniewina i Wicka zostały zadysponowane do nieprzytomnej kobiety w miejscowości Lublewko. Po przybyciu w miejsce zdarzenia strażacy zastali jednostkę ZRM, która udzielała pomocy kobiecie po utracie przytomności. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Po otrzymaniu informacji od ratownika medycznego o konieczności zadysponowania w miejsce zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) – „Ratownik-3”, ze względu na pogarszający się stan zdrowia poszkodowanej kobiety, dalsze działania strażaków polegały na przygotowano lądowisko dla śmigłowca LPR na pobliskiej łące. Na czas lądowania i startu śmigłowca LPR wstrzymano też tymczasowo ruch na pobliskiej drodze wojewódzkiej DW 213.

Po przebadaniu i zaopatrzeniu poszkodowanej osoby przez przybyłe obsady ZRM i LPR, kobietę przetransportowano do śmigłowca na noszach płachtowych w asyście lekarza. Kobieta została zabrana do szpitala.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Choczewo