# Tags
#Sport

Tym razem władze gminy… nie pomogły [zdjęcia]

To miał być wyjątkowy mecz, na który zostały nawet zaproszone władze naszej gminy. Mecz Latarnika Choczewo z Liderem Dębogórze miał być formalnością na drodze w górę tabeli I grupy gdańskiej B-klasy „Keeza”. Niestety, nie był a gospodarze przegrali wygrany praktycznie mecz na własne życzenie… Choć Lider Dębogórze przyjechał tylko z jednym zawodnikiem rezerwowym, zademonstrował w Choczewie ogromną wolę walki i niesamowitą ambicję. Przegrywał do 75 min. 0:1, choć już w 60 min. Dawid Parchem mógł i powinien wyrównać z rzutu karnego, niestety uderzona przez niego piłka nie trafiła nawet w światło bramki…

Pierwszą i jak się potem okazało jedyną bramkę dla Latarnika zdobył w 25 min. Filip Szymański. Pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg z lekką optyczną przewagą Choczewian.

I kiedy wydawało się, że zespół gości musi opaść z sił… ten niespodziewanie zaatakował z impetem. W 75 min. meczu Krzysztof Stromski wyrównał na 1:1 a już w doliczanym czasie gry, w 93 min. Kamil Chwał strzelił zwycięskiego gola na 2:1 (0:1).

Zgromadzona na trybunach przecierała oczy ze zdumienia, bo… młody zespół Latarnika przegrał praktycznie na własne życzenie, prezentując dziś wyjątkowo nieskuteczną grę. Nie pomogły tym razem ani doping kibiców, ani obecność na trybunach Wójta Gminy Choczewo – Wiesława Gębki, jego Zastępcy – Arkadiusza Ceynowy, Dyrektora GZGK – Marka Werochowskiego, czy też Prezesa Stowarzyszenia „Carpe Diem Semper” – Piotra Zarzecznego.

Cóż, być może już za tydzień „Latarnik” przełamie się w Połchowie w meczu z tamtejszymi „Kaszubami”, czego serdecznie mu życzymy. Dzisiaj lepszy był rywal z Dębogórza.

Zespoły wyszły na boisko w następujących składach:
„Latarnik” Choczewo: Syrewicz, Włodarczyk, Szymański, Dettlaff, Smolarek G., Ryszewski, Zenker, Sikorra, Pienszka, Nowak i Slottke D.
„Lider” Debogórze: Szypuła, Szmelkowski, Ciećwierz, Parchem, Samul, Krakowski, Stromski, Chwał, Antoniak, Dias i Kamiński.

Żółte karki: Krzysztof Stromski (Lider), Dawid Krół (Lider) i Oskar Matlewski (Latarnik)

Sędziował: Wojciech Jędrzejowski (Bożepole Wielkie), widzów: ok. 50

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *