# Tags
#Mieszkańcy

Czego brakuje Wam najbardziej w Gminie Choczewo? 

Niemalże każdego dnia żyjemy informacjami na temat inwestycji realizowanych bądź też mających być realizowanych na terenie naszej gminy. Niestety w większości przypadków inwestycje te przeprowadzane są nie tyle z myślą o potrzebach samych mieszkańców, a głównie z uwagi na rzekome korzyści dla kraju, jej gospodarki i systemu energetycznego, z których pośrednio lub bezpośrednio będą też kiedyś korzystali mieszkańcy Gminy Choczewo. Pojawiają się też różne, realizowane przez samych inwestorów programy finansowe, mające na celu diagnozowanie potrzeb mieszkańców oraz wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych, które mogłyby otrzymać stosowne dofinansowanie. Działania takie mają też sprzyjać zwiększeniu zaangażowania społecznego, a także wzmacniać kapitał społeczny i kompetencje mieszkańców.

Rzecz jednak w tym, że potrzeb w choczewskiej gminie jest całe mnóstwo. W perspektywie planowanych inwestycji, mając na względzie ponad 10.000 nowych mieszkańców (pracowników, budowlańców i ich rodzin), którzy za lat kilka pojawią się naszej gminie, jednym już dziś marzy się profesjonalny obiekt sportowy z basenem i kręgielnią, innym nowa, duża przychodni zdrowia z własną karetką pogotowia albo hala widowiskowo-sportowa z kinem, galeria handlowa… itp. itd. W licznych dyskusjach z mieszkańcami Gminy Choczewo bardzo często pojawiają się opinie, że nasza gmina jest „nudna” i wbrew pozorom niewiele się w niej dzieje… Ogłaszamy zatem nową zabawę, w której będziemy oczekiwać od Państwa odpowiedzi na pytanie… czego najbardziej brakuje wam dzisiaj w Gminie Choczewo?

Wasze propozycje wpisujcie w oddzielnych komentarzach na FB, a te które zyskają największą liczbę „lajków” znajdą się ostatecznie w nowej ankiecie, gdzie będzie można zagłosować na którąś z najciekawszych propozycji. Póki co, czekamy na Wasze pomysły.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *