# Tags
#Inne

Tragiczne zdarzenie w choczewskim PSZOK-u… 

Wczoraj o godz. 11:18 zastępy OSP Choczewo, Zespół Ratownictwa Medycznego z Gniewina i radiowóz Policji zostały zadysponowane do udzielenia pomocy mężczyźnie bez czynności życiowych, w choczewskim Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Pierwszych Osadników 77. Po przybyciu w miejsce zdarzenia zastano pracowników Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Choczewie udzielających pierwszej pomocy mężczyźnie poprzez uciskanie klatki piersiowej.

Działania przybyłych zastępów OSP Choczewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu mężczyźnie przejętemu od pracowników GZGK w Choczewie kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED. Po przybyciu w miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM) z Gniewina, poszkodowanego mężczyznę przekazano przybyłym ratownikom medycznym.

Dalsze działania polegały na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) w asyście ratowników medycznych. Po około godzinnym prowadzeniu akcji RKO, nieudało się przywrócić czynności życiowych mężczyźnie.

Źródło informacji i zdjęcie: OSP Choczewo