# Tags
#Sport

Latarnik Choczewo w II rundzie Pucharu Polski Pomorskiego Związku Piłki Nożnej [zdjęcia]

W Bożympolu Wielkim rozegrano jedno ze spotkań I rundy „Pucharu Polski Pomorskiego ZPN”, w którym rezerwy miejscowego „Sokoła” uległy „Latarnikowi” Choczewo 1:4 (0:2). Bramki zdobyli: Mateusz Gil (55 min. z karnego) dla Sokoła oraz Przemysław Jurgielewicz – 3 (39, 40, 80 min.) i Kacper Hirth (49 min.) dla Latarnika. Bezpośrednią relację wynikową LIVE można było śledzić na naszej stronie FB.

W ubiegłym sezonie „Latarnik” dwukrotnie przegrał z zespołem z Bożegopola Wielkiego, najpierw jesienią na wyjeździe 2:5, a potem na wiosnę u siebie – 2:4, dlatego też wszyscy spodziewali się bardzo trudnego pojedynku. Na świetnie przygotowanej murawie i w blisko 30-stopniowym upale, znacznie lepiej zaprezentowali się tym razem piłkarze z Choczewa, którzy na boisku w Bożympolu Wielkim pokazali bardzo dojrzały futbol, znakomitą obronę i zabójcze kontrataki. Podczas meczu udane występy zaliczyli nowi piłkarze „Latarnika”: zdobywcy bramek – Przemysław Jurgielewicz i Kacper Hirth oraz grający na stoperze Mikołaj Napieraj, który dzisiaj był po prostu bezbłędny.

Gra Latarnika mogła się dzisiaj podobać. Tak grającego zespołu z Choczewa dawno już nie widzieliśmy… Zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem to wyraźny sygnał, że podczas rozpoczynających się już za kilka dni rozgrywek B-klasy, nasz „Latarnik” powinien się liczyć w walce o wysokie miejsce w końcowej tabeli.

Jak powiedział po meczu trener Andrzej Smolarek… „Każde zwycięstwo cieszy. Dzisiaj nie pokazaliśmy wszystkiego, mamy jeszcze rezerwy. Graliśmy jednak zgodnie z założeniami, częściowo na trochę innych pozycjach, po prostu dalej szukamy. Dzisiejsze spotkanie potraktowaliśmy, jak normalny mecz a każdy mecz trzeba wygrać. Wiedząc, że to jest „tylko” Puchar Polski, parę osób zagrało nie na swoich pozycjach, kilku innych nie grało a mimo to końcowy wynik był bardzo pozytywny. Kondycyjnie wytrzymaliśmy bardzo dobrze, bo pogoda dzisiaj była bardzo ciężka. Przeszliśmy I rundą Pucharu Polski, teraz czekamy na inny, lepszy zespół, który przyjedzie do Choczewa. Już za kilkanaście dni rewanżowe spotkanie z Sokołem II Bożepole Wielkie w Choczewie i ten mecz z całą pewnością będzie inny. Dzisiaj gratuluję całemu zespołowi…”.

Dzisiaj „Latarnik” zagrał w następującym składzie: Mikołaj Syrewicz – Kacper Hirth, Lucjan Włodarczyk, Filip Szymański, Kamil Leyk (kapitan), Paweł Wątroba, Przemysław Jurgielewicz, Mikołaj Napieraj, Bartosz Nowak, Kuba Jurkowski i Dawid Slottke (rezerwowi: Maciej Amol/b – Krzysztof Białk, Szymon Smolarek, Karol Lessnau, Kacper Sikorra, Paweł Dudko, Michał Kunath i Grzegorz Bullmann).

Sokół II Bożepole Wielkie: Damian Socha – Mateusz Gil, Mateusz Kotłowski, Szymon Wydrowski, Kacper Kwiatkowski, Kacper Keller, Przemysław Żurawski, Marcin Krupski, Przemysław Kwiatkowski, Fabian Kwiatkowski i Dominik Grunau (rezerwowi: Bartosz Dampc, Andrzej Kędzior, Mateusz Chełminiacki, Marcin Kwiatkowski, Adam Siwa i Oskar Kmita) – trener: Dawid Górski

Żółte kartki: Kacper Keller i Mateusz Kotłowski (Sokół) oraz Kamil Leyk (Latarnik)

Mecz sędziował: Mariusz Glazik z Redy. Widzów: ok. 60