# Tags
#Oświata

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło kalendarz nowego roku szkolnego…

Z kalendarza przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wynika, że rok szkolny 2023/2024 będzie miał 186 dni nauki szkolnej. Prawie drugie tyle będą wynosiły dni wolne. Kalendarz jednak nie sprzyja uczniom w pełni. Nadchodzący rok szkolny, licząc do końca przyszłorocznych wakacji (31 sierpnia 2024 r.) będzie miał 180 dni wolnych od nauki. Wliczone są w to weekendy, święta i ferie. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 odbędzie się wyjątkowo późno, bo 4 września, ze względu na to, że 1 września wypada w piątek. Pierwszym wolnym od nauki dniem (bez weekendów) będzie 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych, wypadający w środę. Zimowa przerwa świąteczna, związana z Bożym Narodzeniem oraz Sylwestrem i Nowym Rokiem, rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia. Do szkoły uczniowie wrócą bardzo szybko, bo już we wtorek 2 stycznia. 

Ferie zimowe dla uczniów z województwa pomorskiego zostały zaplanowane w dniach 29 stycznia-11 lutego 2024 roku. Kolejne wolne dni przypadną w trakcie Wielkanocy. Wielkanocna przerwa potrwa od 28 marca do 2 kwietnia. Pomyślnie ułożyła się za to majówka. Święto Pracy, 1 maja, przypada w środę, a święto Konstytucji 3 maja w piątek, co daje możliwość zorganizowana długiego weekendu. 

Ostatnie wolne dni w nadchodzącym roku szkolnym będą z okazji Bożego Ciała, przypadającego w czwartek 30 maja. Koniec roku szkolnego odbędzie się w piątek 21 czerwca. Na niekorzyść uczniów przypadły niektóre święta, wypadające w soboty: Dzień Nauczyciela (14 października), Święto Niepodległości (11 listopada) i Trzech Króli (6 stycznia).