# Tags
#Inne

Pożar mleczarni w Perlinie [zdjęcia]

Dzisiaj ok. godz. 12:30 w Perlinie (gm. Gniewino) doszło do zdarzenia, w wyniku którego zapaliło się poddasze kotłowni przylegającej do głównego zakładu produkcyjnego mleczarni. Do pożaru zostało zadysponowanych siedem zastępów straży pożarnej z JRG Wejherowo (2), OSP Gniewino, OSP Nadole, OSP Kostkowo, OSP Rybno i OSP Choczewo, 2 pojazdy operacyjne z KP PSP a także Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe i Policja.

Ogień zajął poddasze i poszycie dachowe budynku kotłowni. Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany, a pracownicy mleczarni od razu po zauważeniu ognia zostali ewakuowani. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów i podjęciu działań gaśniczych. Dzięki sprawnej akcji przybyłych strażaków udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na główny zakład produkcyjny.

Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych polegających na zdjęciu blachodachówki i dotarciu do wszystkich zarzewi ognia. Przybyła na miejsce zdarzenia Policja bada przyczynę powstania pożaru. Działania strażaków zostały zakończone około godz. 15:30

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Gniewino, OSP Kostkowo, OSP Perlino