# Tags
#Inwestycje

Na obiektach sportowych GOKiB-u trwają prace nad nową płytą treningową [zdjęcia]

Na obiektach sportowych GOKiB-u przy ul. Kusocińskiego trwają prace ziemne związane z powstaniem nowej, trzeciej płyty treningowej o wym. 55×75 m dla piłkarzy „Latarnika” Choczewo, będącej jednocześnie przyszłym boiskiem meczowym dla drużyn rywalizujących w ligach juniorskich młodszych roczników Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Inicjatorem pomysłu jest trener Andrzej Smolarek, na co dzień pracownik GOKiB. W ten oto sposób spełnia się jego wizja pełnej bazy treningowej, póki co… B-klasowego wciąż jeszcze „Latarnika”, który ma poważne ambicje gry w wyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwszy etap trwających właśnie prac ziemnych to zerwanie starej nawierzchni i niwelacja terenu. Przedmiotem drugiego etapu będzie mulczowanie terenu, położenie specjalnej siatki przeciwko kretom, a także przygotowanie nawierzchni pod zasiew trawy. W wykonanie powyższych prac zaangażowały się… Przedsiębiorstwo „Maxbruk” Jacek Marcisz z Pogorszewa i Zakład Usług Leśnych – Wojciech Okon ze Słuchowa.

Rozbudowa obiektów sportowych nie byłaby możliwa bez osobistego zaangażowania Pani Dyrektor GOKiB – Beaty Żuk, jak również Urzędu Gminy w Choczewie. Ogromna część prac, jakie toczą się obecnie na obiektach GOKiB jest także zasługą licznych sponsorów „Latarnika”, o pozyskiwanie których stale zabiegają osoby związane z działalnością klubu. Nowe obiekty sportowe, jakie powstają aktualnie przy ul. Kusocińskiego będą służyć w przyszłości nie tylko piłkarzom miejscowego „Latarnika”, ale również i całej społeczności choczewskiej. Jak jednak dowiaduje się „Choczewo24.info” prace nad nową płytą treningową, to nie koniec zmian w ogólnej infrastrukturze obiektów sportowych GOKiB-u…