# Tags
#Policja

Policjanci z KPP w Wejherowie podsumowali sylwestrowy weekend. A jak było w Gminie Choczewo?

Od piątku (29.12) do poniedziałku (01.01) na drogach powiatu wejherowskiego było więcej patroli ruchu drogowego niż zazwyczaj. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych i reagowali w sytuacjach, kiedy ktoś z uczestników ruchu drogowego naruszał obowiązujące przepisy. W trakcie trwającego zabezpieczenia policjanci ukarali łącznie 187 uczestników ruchu drogowego mandatami za popełnione wykroczenia. Podczas minionego weekendu realizowana też była akcja „Myśl Trzeźwo”, która będzie trwała aż do 15.01.br.

W czasie długiego weekendu policjanci skontrolowali ogółem aż 445 pojazdów, w związku z popełnionymi wykroczeniami, dotyczącymi m.in. przekroczeń dozwolonej prędkości, ukarali mandatami karnymi 187 kierowców. Efektem jednej z takich kontroli było zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który znacznie przekroczył prędkość na terenie zabudowanym (o ponad 50 km/h). Dodatkowo zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców samochodów i 4 rowerzystów pod wpływem alkoholu. Policjanci prowadzili czynności na miejscu 22 kolizji drogowych i jednego wypadku, w którym jedna osoba została ranna.

A jak wyglądały działania Policji w Gminie Choczewo? Najwięcej było tzw. interwencji domowych (m. in. w Biebrowie), zakłócania porządku publicznego (np. w Jackowie) oraz ciszy nocnej (głośna muzyka/impreza w Sasinie oraz w miejscowości Żelazno). Policję wzywano ponadto do nietrzeźwej kobiety, leżącej na drodze w Osiekach Lęborskich i do nietrzeźwego mężczyzny, leżącego na drodze w Kurowie.

Źródło informacji: Oficer Prasowy KPP w Wejherowie.