# Tags
#Mieszkańcy

Normalnej Polski już czas [felieton nr 5]

Wacław Seweryn (69) – były radny Rady Powiatu Wejherowskiego w latach 2006-2014, emerytowany dyrektor Szkoły Podstawowej w Choczewie w latach 1991-2009, członek Rady Redakcyjnej Choczewo24.info a zarazem mieszkaniec Lubiatowa od 39 lat pisze dla naszego serwisu comiesięczne felietony. Dzisiaj kolejny…

Właśnie mija sześć tygodni od spełnienia największego Święta Demokracji – Wyborów! Uczciliśmy je w sposób wyjątkowy. Blisko trzy czwarte Polaków stało się nagle współgospodarzami własnej Ojczyzny… poczuło, że ich wybór ma realny wpływ na to, co będzie się działo w naszym kraju. Wybraliśmy tak, jak wybraliśmy, po ośmioletnich rządach Zjednoczonej Prawicy, chcieliśmy zmiany. W zdecydowanej większości zagłosowaliśmy na blok trzech partii demokratycznych, który na długo przed wyborami deklarował wspólne rządzenie krajem. Układ sił w Parlamencie w sposób wyraźny obrazuje, kto powinien tworzyć rząd. Dla wszystkich potrafiących liczyć, wszystko jest jasne i oczywiste. W normalnym kraju, ale nie w Polsce…

Żyjemy w coraz bardziej rozchwianym świecie, gdzie sytuacje zmieniają się bardzo dynamicznie, praktycznie z dnia na dzień. Lawinowo narasta ilość spraw pilnych do rozwiązania i załatwienia, ale nikt się nimi nie zajmuje. Przewoźnicy od trzech tygodni protestują na granicy walcząc o swoje miejsca pracy, razem z rolnikami walczącymi o przetrwanie, ale… kogo to obchodzi?

Tymczasem jesteśmy świadkami rozgrywającego się na naszych oczach teatru. Spektaklu pod tytułem… „Jak trudno rozstać sie z władzą”.  Grupa ludzi z ustępującego rządu razem z Prezydentem za wszelką cenę stara się wykorzystać obowiązujące prawo, aby ukraść wyniki wyborów ludziom, stosując wszystkie chwyty, tak aby to ich było na wierzchu. Każdy poseł jest posłem nie tylko z wykształcenia, urody, stanu posiadania, lecz jest przede wszystkim reprezentantem, zakładnikiem grupy ludzi o określonych poglądach, ideach i powinien postępować tak, jak im obiecał.

Poseł postępujący inaczej, niż chcą jego wyborcy jest zdrajcą i nie ma prawa być Posłem. Próby wyciągania, przekupstwa Posłów z innych ugrupowań są korupcją polityczną, a takie działania powinny być ścigane prawem. Prawo, które nie służy społeczeństwu, tylko określonej grupie, wykorzystywane dla własnych interesów powinno być pilnie zmienione. Sześciotygodniowy okres bezkrólewia, choć niestety zgodny z prawem, to „wyjątkowy” okres rozgrabiania majątku narodowego i czego jeszcze tylko się da. Kabaret z nowo powołanym przez premiera Morawieckiego rządem (na dwa tygodnie), będzie nas kosztować około 16 milionów złotych. Łatwo rozdaje się… nie swoje swoim. 

W zemście po przegranych wyborach, im bardziej utrudni się następcom rządzenie tym lepiej. Po nas choćby potop. Chciałbym, żeby to wszystko, co się teraz dzieje okazało się koszmarnym snem. Przecież zasłużyliśmy na to, aby Posłowie postępowali zgodnie ze swoim sumieniem, rządzący zgodnie z prawem a Prezydent, by był wreszcie prezydentem wszystkich Polaków. Normalnej Polski najwyższy już czas!