# Tags
#Sport

„Latarnik” Choczewo inauguruje nowy sezon meczem o Puchar Polski…

Już jutro, 15.08.br o godz. 11:00, meczem o Puchar Polski (grupa: Pomorski PZPC) z rezerwami Sokoła Bożepole Wielkie, choczewski „Latarnik” rozpocznie nowy sezon piłkarski 2023/2024. W okresie przygotowawczym nasz zespół rozegrał cztery z pięciu zaplanowanych spotkań kontrolnych, z których 1 wygrał, 1 zremisował i 2 razy przegrał, strzelił 13 bramek, stracił – 12. Ostatnie spotkanie z Jantarią Pobłocie nie odbyło się.

Jutrzejszy mecz z Sokołem II Bożepole Wielkie będzie pierwszym z dwóch meczów, jaki Latarnik rozegra w sierpniu br. Drugie spotkanie odbędzie się 26.08.br (sobota; 15:00) w w Choczewie w ramach II kolejki rozgrywek I grupy gdańskiej B-klasy. Inauguracyjny mecz nasz zespół rozegra w Darzlubiu – 20.08.br (niedziela; 11:00) z tamtejszą „Pumą”.

Jak stwierdził trener Andrzej Smolarek, jutrzejszy rywal będzie bardzo wymagający. W ubiegłym sezonie „Latarnik” dwukrotnie przegrywał z zespołem z Bożegopola Wielkiego, najpierw jesienią na wyjeździe 2:5, a potem na wiosnę u siebie – 2:4. Jak będzie jutro? Choczewo24.info przeprowadzi relację wynikową z tego spotkania