# Tags
#Sport

GTSTiR Latarnik Choczewo drugi w… „IV Turnieju Żelki Cup 2023” [zdjęcia]

Dzisiaj w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach odbył się „IV Turniej Piłki Nożnej – Żelki Cup 2023”, w którym wzięło udział 8 zespołów młodzików z rocznika 2011 i młodsi. Drużyny podzielone były na dwie grupy, w gr. „A” wystąpiły: Santana Wielki Klincz, Sława Sławno, Młode Orły Łeba i… GTSTiR Choczewo, z kolei w gr. „B”: UKS GAP Bruskowo Wielkie, KS Potęgowo, KS Damnica i LUKS Żelki Żelkowo. W turnieju tym II miejsce zajął ostatecznie GTSTiR Latarnik Choczewo a najlepszym bramkarzem został nasz goalkeeper… Piotr Wrzeszczyński, brawo!

Grając w gr. „A” zespół młodzików z Choczewa wygrał z LUKS Żelki Żelkowo 2:0 i z KS Damnica 3:1 oraz przegrał ze Sławą Sławno 0:3. Zajmując II miejsce w swojej grupie Latarnik awansował do grupy finałowej (Ligi Mistrzów), w której spotkały się po dwa najlepsze zespoły z gr. „A” i z gr. „B”. Rywalizacja przebiegała tam w systemie gry „każdy z każdym”, gdzie nasz zespół wygrał z Santaną Wielki Klincz 1:0, zremisował z Młodymi Orłami Łeba 0:0 oraz ponownie uległ Sławie Sławno, choc tym razem tylko 0:1. 

Turniej „Żelki Cup 2023” wygrał ostatecznie zespół Sława Sławno, II miejsce zajął – GTSTiR Latarnik Choczewo, III – Młode Orły Łeba, IV – Santana Wielki Klincz, V – LUKS Żelki Żelkowo, VI – UKS GAP Bruskowo Wielkie, VII – KS Potęgowo a VIII – KS Damnica.

Zespół Latarnika Choczewo wystąpił w składzie: Piotr Wrzeszczyński – Paweł Smolarek, Antoni Hintzke, Filip Orański, Kacper Dettlaff, Marcel Mikulski, Wojtek Stępień, Paweł Labuda, Tomasz Piepke, Tobiasz Johansen, Dawid Konieczny i Michał Glowienke.

Podczas turnieju bramki dla Latarnika zdobyli: Antoni Hintzke i Filip Orański – po 2 oraz Dawid Konieczny i Tomasz Piepke – po 1.

Jutro w Damnicy II dzień turnieju, w którym weźmie udział 12 zespołów z rocznika 2015 i młodsi. Nie wystąpi w nim jednak zespół Latarnika Choczewo, który wyjeżdża na inny turniej do… Lini.