# Tags
#Rolnictwo

Ekologiczne produkty rolne z Karczemki Kierzkowskiej [zdjęcia]

Ekologiczne Gospodarstwo, Rolniczy Handel Detaliczny, „Zielona Grządka” – to rodzinna manufaktura naturalnych pyszności z Karczemki Kierzkowskiej, która zajmuje się  produkcją domowych przetworów opartą na rolniczym handlu detalicznym. Wszystkie przetwory powstają tam z własnych warzyw i owoców, które to gospodarstwo najpierw wysiewa, potem pielęgnujemy i na końcu zbiera wszystkie płody rolne… Następnie są one własnoręcznie przetwarzane, bez jakichkolwiek urządzeń i dodatków chemicznych, zupełnie tak jak robiły to nasze babcie… Gospodarstwo zachęca do odwiedzenia ich sklepiku z Karczemce Kierzkowskiej 13 [tel.: 605-628-085]

Misją „gospodarstwa” jest marzenie, aby zdrowa, ekologiczna żywność była zawsze w zasięgu wszystkich osób. Samodzielnie doglądane są wszystkie upraw, gdzie dba się o każdy szczegół uprawianych tu produktów. Pomysł przyjaznej środowisku produkcji narodził się po wielu analizach, co zmienić w tradycyjnym gospodarstwie. „Zielona Grządka” postanowiła podążać za zmieniającymi się potrzebami konsumentów, którzy coraz częściej stawiają na zdrową żywność.

Gospodarstwo działa na nieskalanych terenach, które dają nam wszystko to, czego potrzebujemy. Wszystkie uprawy rosną z dala od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń. Ekologiczna żywność to dla „Grządki” coś więcej niż tylko kolejny produkt. W swoją pracę wkłada ona całe serce, bo wie, że jest tego warta.