# Tags
#Kultura

„Czwartkowy wieczorek z poezją” w choczewskim GOKiB-ie [zdjęcia]

W choczewskim GOKiB-ie odbył się dzisiaj „Czwartkowy wieczorek z poezją”, połączony z wręczeniem nagród „najlepszym czytelnikom 2023” roku. Spotkanie rozpoczął występ Pauliny Pilarskiej, która w romantycznej scenerii zaprezentowała kilka literackich utworów z repertuaru „Korteza”. W dalszej części wieczoru, najlepszym czytelnikom choczewskiej biblioteki w 2023 roku wręczono atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Spółkę „Polskie Elektrownie Jądrowe” oraz piękne albumy książkowe i okolicznościowe gadżety.

Główną nagrodą za I miejsce dla Państwa Elżbiety i Zbigniewa Lorbieckich był aparat fotograficzny „CANON Ixus 162”. Drugą nagrodę w postaci tabletu „Samsung Galaxy Tab4” otrzymała Władysława Dettlaff, z kolei trzecią – dwa piękne albumy książkowe otrzymali Państwo Hanka i Krzysztof Jabłońscy. Kolejne nagrody za miejsca IV-IX otrzymali: Halina Ptak, Stanisław Puchalski, Teresa Rzeppa, Alicja Michalak, Marzena Szypulska i Monika Blok.

Ostatnim akordem „wieczorku z poezją” było czytanie wierszy przez laureatów konkursu czytelniczego i inne osoby uczestniczące w spotkaniu. Jako pierwsza wystąpiła Ewa Podlesińska ze Starbienina, która zademonstrowała wiersze ze swojego najnowszego, oczekującego na wydanie tomiku wierszy „Myśli starego drzewa”. Pozostałe osoby czytały też wiersze z wydanego 10 lat temu tomiku choczewskich poetów pt. „Co mi w duszy gra”. To było bardzo udane spotkanie z piosenką, książką i choczewską poezją, czekamy na kolejne…

„Czwartkowy wieczorek z poezją” w choczewskim GOKiB-ie [zdjęcia]

Ponad 343 mln zł dla Lokalnych Grup