# Tags
#Sołectwa

„Aktywne Sołectwo Pomorskie 2024” to nawet 20 tys. zł. dla naszych wsi. Można już składać wnioski…

Rozpoczął się nabór wniosków do programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie”. To szansa na dofinansowanie np. placów zabaw, świetlic czy boisk w pomorskich wsiach. Można otrzymać nawet 20 tys. zł. dotacji. Wnioski będą przyjmowane do 16 lutego 2024 roku.

Czym jest program Aktywne Sołectwo Pomorskie?

Ideą Aktywnego Sołectwa Pomorskiego jest wspieranie rozwoju lokalnej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego – mówi Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Takie małe, lokalne projekty sprzyjają tworzeniu przestrzeni publicznych oraz umacnianiu kontaktów społecznych.  A jakie projekty powstają w ramach programu?

To choćby boiska, siłownie pod chmurką, świetlice wiejskie czy miejsca odpoczynku i integracji – wylicza. Tegoroczne „Aktywne Sołectwo” jest już siódmą edycją programu.

Warto podkreślić, że w poprzednich latach zrealizowanych zostało ponad 200 projektów, które samorząd województwa pomorskiego dofinansował kwotą 2,5 mln zł – zaznacza Sarnowski. W tegorocznej edycji można uzyskać dofinansowanie nawet do 20 tys. zł.

Jak złożyć wniosek?

To bardzo proste… Aplikacje składać mogą gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Wystarczy wypełnić wniosek oraz załączyć do niego poglądową wizualizacje proponowanego projektu – informuje Krzysztof Pałkowski, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWP.

Co ważne, zgłoszone zadanie musi być poparte uchwałą zebrania wiejskiego. Do wniosku dołączyć trzeba również zdjęcie terenu, na którym projekt będzie realizowany. Oceną wniosków zajmować się będzie specjalny zespół powołany przez marszałka województwa. Rozstrzygnięcie naboru planowane jest w drugim kwartale 2024 r. Poniżej, regulamin i wniosek aplikacyjny

Zasady Aktywne Sołectwo Pomorskie 2024

Załącznik nr 1 wniosek aplikacyjny

Źródło informacji: pomorskie.eu