# Tags
#Inne

Zwisający konar nad drogą powiatową i plama śliskiej substancji na drodze powiatowej [zdjęcia]

Wczoraj godz. 10:32 zastęp OSP Choczewo został zadysponowany do zwisającego kanaru drzewa nad jezdnią drogi powiatowej nr DP 1306G, tuż za Choczewo w kierunku Choczewka. Po przybyciu w miejsce zdarzenia stwierdzono zwisający konar nad jezdnią, który stwarzała zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu pojazdów na drodze i podjęciu próby ściągnięcia konaru przy użyciu liny – próby, która zakończyła się niepowodzeniem…

W tej sytuacji poproszono dyżurnego SKKP PSP w Wejherowie o zadysponowanie podnośnika hydraulicznego SCH 40 z JRG 1 Wejherowo. Po przybyciu podnośnika w miejsce zdarzenia usunięto zwisający konar przy użyciu pilarki do drewna.

Tego samego dnia o godz. 15:52 strażacy z Choczewa zostali też zadysponowani do plamy substancji powodującej śliskość na jezdni drogi powiatowej nr DP 1437G i DP 1438G od Choczewo w stronę Łętowa. Plama substancji, o której mowa powyżej rozciągała się na odcinku drogi o długości ok. 2,5 km strażaków polegały na rozpylaniu neutralizatora na drogę powiatową przy użyciu opryskiwaczy ręcznych, w celu neutralizacji powstałej plamy.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Choczewo