# Tags
#Inne

Zapal światełko dla Puckiego Hospicjum [zdjęcia]

Początek listopada to czas zadumy, wspomnień o tych, którzy odeszli już z tego świata. W tym roku wolontariuszy założonego przez ks. Jana Kaczkowskiego Puckiego Hospicjum p.w. św. Ojca Pio, będzie można spotkać przy cmentarzach oraz kościołach powiatu puckiego i wejherowskiego. Za datek do puszki otrzymasz symboliczny znicz. Sprawdź gdzie spotkasz wolontariuszy Puckiego Hospicjum?

– W tym czasie w sposób szczególny pamiętamy o bliskich nam zmarłych. To również czas, kiedy szczególnie dbamy o groby – dekorujemy je kwiatami, zapalamy symboliczne znicze – mówi Honorata Zimna, koordynator Wolontariatu Puckiego Hospicjum… Ten znicz, który rozbłyśnie w ramach akcji „Zapal światełko dla Puckiego Hospicjum” nabiera też wyjątkowej mocy – mocy pomagania. Ci, którzy wesprą zbiórkę, otrzymają symboliczny znicz, będący cegiełką na rzecz Podopiecznych hospicjum.

Dla osób spoza regionu oraz tych, którzy nie będą mogli osobiście pojawić się na cmentarzach, a chcieliby wspomnieć swoich bliskich, Puckie Hospicjum przygotowało alternatywę. Na stronie internetowej www.zapalswiatelko.pl można w prosty sposób zapalić wirtualny znicz, przekazując datek przy pomocy szybkich płatności, np. kartą, przelewem lub blikiem. Datek zostanie przeznaczony w całości na potrzeby chorych – Podopiecznych Hospicjum w Pucku, w którym opieka udzielana jest nieodpłatnie.