# Tags
#Inne

Wypadek drogowy w Choczewie [zdjęcia]

Wczoraj o godz. 18:56 zastępy OSP Choczewo, JRG 1 Wejherowo, Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) z Gniewina i radiowóz Policji zostały zadysponowane do wypadku drogowego na ul. Puckiej w Choczewo. Po przybyciu w miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który na prostym odcinku drogi wojewódzkiej DW „213” uderzył w przydrożne drzewo.

Działania strażaków z Choczewa polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom (kobieta z dzieckiem) podróżującym samochodem (sprawdzono parametry życiowe, wykonano badanie urazowe, zaopatrzono drobne rany oraz wdrożono wsparcie psychiczne z jednoczesnym prowadzeniem postępowania przeciwwstrząsowego). Jednocześnie w miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy pojazdów na drodze wojewódzkiej.

Po przybyciu w miejsce zdarzenia ZRM Gniewino, poszkodowane osoby przekazano przybyłym ratownikom medycznym. Do momentu prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych przez funkcjonariuszy Policji, kierowano ruchem drogowym. Następnie po przebadaniu i zaopatrzeniu urazów do szpitala została zabrana kobieta, a dziecko nie wymagało hospitalizacji i pozostało w miejscu zdarzenia. Dalsze działania polegały na pomocy w załadowaniu uszkodzonego pojazdu na lawetę pomocy drogowej.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Choczewo