# Tags
#Sport

Ważne zwycięstwo „Latarnika” w Orlu [zdjęcia]

Dzisiaj w Orlu odbyło się zaległe spotkanie gr.1 gdańskiej B-klasy „Keeza” pomiędzy AP „Cassubian” Bolszewo a „Latarnikiem” Choczewo, jakie miało się odbyć pierwotnie w dn. 11.03.br. Po niezwykle zaciętym spotkaniu nasz zespół wygrał ostatecznie 2:1 (1:1), zdobywając bramki po strzałach Szymona Dettlaffa (5 min.) i Jerzego Ruszewskiego (61 min.); jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 15 min. – Bartosz Hewelt.

Początek meczu należał do zawodników z Choczewa, którzy zdecydowanie zaatakowali bramkę gospodarzy. Po jednym z nich pięknym strzałem z dystansu popisał się Szymon Dettlaff (5 min.). Po ok. 10 minutach inicjatywę przejęli piłkarze z Bolszewa, którzy praktycznie do końca I połowy meczu atakowali nieustannie bramkę Choczewian. Już w 15 min. wyrównał Bartosz Hewelt a to, że „Latarnik” nie stracił kolejnych bramek było już tylko zasługą doskonałej postawy bramkarza gości – Mikołaja Syrewicza i dużej nieskuteczności piłkarzy zespołu gospodarzy.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale także i zaostrzyła. Po jednym ze spięć żółtą kartę otrzymał w 60 min. Jerzy Ruszewski (Latarnik). Minutę później po doskonałej kontrze całego zespołu drugą bramkę dla gości zdobył wspomniały już wyżej – Jerzy Ruszewski. Do końca meczu swoje okazje mieli jeszcze zarówno gospodarze, jak i goście, ale wynik meczu nie uległ już zmianie. Dzięki temu zwycięstwu drużyna „Latarnika” Choczewo awansowała na V miejsce w tabeli I gr. gdańskiej B-Klasy „Keeza”.

Zespół AP „Cassubian” Bolszewo przystąpił do meczu w następującym składzie: Szczypior, Krause, Lessnau, Bargański, Krause, Czarnecki, Huz, Nowak, Smykowski, Hewelt i Trzebiński. „Latarnik” Choczewo: Syrewicz, Włodarczyk, Szymański, Dettlaff, Leyk, Ruszewski, Zenker, Sikorra, Pienszka, Matlewski i Slottke.

Żółte kartki: Jerzy Ruszewski (Latarnik), Bartosz Hewelt (Cassubian)