# Tags
#Inne

W Gminie Choczewo pijanych rowerzystów nie brakuje…

O jakiegoś czasu na terenie Gminy Choczewo trwają intensywne kontrole wejherowskiej „drogówki”. W dn. 22.05.br (poniedziałek) policjanci ruchu drogowego skontrolowali w jednej z mniejszych miejscowości 59-letniego. Przeprowadzone badania alkotestem wykazało że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 ‰). Został ukarany mandatem karnym wysokości 2500 zł. Tego samego dnia, ale w innej miejscowości gminy Choczewo policjanci zatrzymali do kontroli 36-letniego rowerzystę,  który również kierował swoim jednośladem będąc w stanie nietrzeźwości. Także i on został ukarany mandatem karnym wysokości 2500 zł. W obu w/w przypadkach policjanci uniemożliwili nietrzeźwym rowerzystom kontynuowanie dalszej jazdy.

W dn. 24.05.br (środa), przed godz. 10:00 miejscowości Lubiatowo policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę, tym razem 64-letniego. W trakcie kontroli mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że on także znajdował się w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z taryfikatorem rowerzysta ten został ukarany mandatem karnym wysokości 2500 zł. Policjanci uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy.

Przypominamy, że prowadzenie roweru lub innego pojazdu niemechanicznego w stanie po spożyciu alkoholu (0,2-0,5 promila) oznacza 1000 zł mandatu, natomiast w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) kara rośnie już do 2500 zł. Ostateczna kara może być jednak jeszcze wyższa, jeżeli osoba poddawana kontroli zostanie oskarżona o powodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. W takiej sytuacji sprawa może zostać skierowana do sądu, a ewentualna kara może być o wiele wyższa. W grę wchodzi grzywna do 30.000 złotych. Co więcej, możliwy jest także zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

Źródło informacji: Oficer Prasowy KPP w Wejherowie

W Gminie Choczewo pijanych rowerzystów nie brakuje…

Szybka jazda też nie popłaca…