# Tags
#Sport

Trzy bramki „Latarnika” Choczewo w… Bobrownikach [zdjęcia]

Wczoraj w Bobrownikach (gm. Damnica, pow. słupski) odbyło się rewanżowe spotkanie „Latarnika” Choczewo z miejscowym „Polonezem”. Przed tygodniem w Choczewie zdecydowanie lepszy był „Polonez”, który pokonał „Latarnika” 5:2 (1:1). W wywiadzie dla Choczewo24.info trener Andrzej Smolarek obiecywał, że rewanż w Bobrownikach będzie wyglądał zupełnie inaczej…

I w jakiś sposób dotrzymał słowa, bo faktycznie, rewanżowe spotkanie z „Polonezem” miało zupełnie inny przebieg. Przez blisko 90 minut gry piłkarze „Latarnika” mieli widoczną przewagę, stworzyli mnóstwo sytuacji bramkowych, ale wciąż jeszcze zawodziła skuteczność. Co więcej, po serii ciężkich treningów, u naszych zawodnikach wraca też siła. Tydzień temu ok. 70 min. meczu piłkarzom Latarnika „ktoś” nagle „odciął prąd”, i ze stanu 2:2 szybko zrobiło się wówczas 2:5. Tym razem było już inaczej, bo sił wystarczyło na pełne 90 minut meczu.

Pomimo zupełnie dobrej gry, Choczewianie znów musieli uznać wyższość „Poloneza”, który na swoim boisku w Bobrownikach wygrał ponownie, ale już tylko 4:3 (2:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Kamil Leyk – 2 (obie z rzutów karnych) i Krzysztof Białk. „Latarnik” zagrał w składzie: Ammol – Napieraj, G. Smolarek, Lessnau, Nowak – Jurkowski, Leyk, Dettlaff, Hirt – Garski, Jurgielewicz. Na zmiany wchodzili też Białk, Slottke i Sz. Smolarek.

Uważny czytelnik zauważył w składzie „Latarnika” nazwisko Mikołaja Napieraja (2004), byłego obrońcy „Stolema” Gniewino, który od nowego sezonu będzie najprawdopodobniej reprezentował barwy naszego zespołu.

W najbliższym czasie piłkarzy „Latarnik” czekają jeszcze dwa mecze kontrolne: 04.08.br w Choczewie z drużyną  GOSRiT 2007 Luzino oraz 12.08.br w Choczewie z Jantarią Pobłocie (słupska liga okręgowa). Z kolei 15.08.br odbędzie się również wyjazdowe spotkanie w ramach „Pucharu Polski” Pomorskiego ZPN z Sokołem II Bożepole Wielkie.