# Tags
#Kultura #Turystyka

Spotkanie z podróżnikiem i „afrykanistą” – Robertem Gondkiem [zdjęcia]

W czytelni choczewskiej biblioteki odbyło się dzisiaj spotkanie ze znanym podróżnikiem i „afrykanistą” – Robertem Gondkiem, który zabrał nas w podróż przez fascynujący świat Afryki, prezentując interesujący pokaz slajdów ze swoich wypraw. Była to niezwykła okazja, by poznać piękno i różnorodność afrykańskich krajobrazów, górskich szczytów, obyczajów oraz przyrody. W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział uczniowie ze szkół w Ciekocinie i Choczewie oraz mieszkańcy naszej gminy.

47-letni podróżnik odwiedził już ponad 20 afrykańskich państw, gdzie zdobywa najwyższe górskie szczyty każdego z nich. Nasz dzisiejszy gość to nie tylko zapalony podróżnik, ale także utalentowany fotograf, artysta i pisarz. Jego pokazy podróżnicze zdobyły uznanie zarówno publiczności, jak i jury na licznych festiwalach podróżniczych w Polsce. Jest m.in. autorem albumu fotograficznego „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, który można też było kupić podczas dzisiejszej prelekcji.

Robert Gondek ma na swoim koncie liczne publikacje w renomowanych magazynach podróżniczych, takich jak „National Geographic Traveler”, „Podróże”, „Poznaj Świat” i „All Inclusive” Ponadto, organizuje też wyprawy na kontynent afrykański, co sprawia, że jest doskonałym przewodnikiem w podróży przez te fascynujące zakątki świata.