# Tags
#Sport

Rekordowa liczba kibiców na zwycięskim meczu Latarnika Choczewo [zdjęcia]

W jedynym dzisiejszym meczu I grupy gdańskiej B-klasy „Keeza” Latarnik Choczewo pokonał Arkę Prusewo 2:0 (1:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Paweł Wątroba (36 min.) i Filip Szymański (90+3 min). Na meczu pojawiło się też 220 kibiców (w tym wielu gości z Prusewa), co w Choczewie należy uznać za liczbę rekordową w tym sezonie. Sam mecz miał dwa oblicza…

W pierwszej połowie od samego początku zaatakowali goście z Prusewa, którzy zepchnęli zespół Latarnika do obrony. Na szczęście ataki Arki były bardzo nieskuteczne i aż do 36 min. utrzymywał się wynik remisowy. Wówczas też praktycznie pierwszy zdecydowany kontratak gospodarzy przyniósł im prowadzenie po strzale Pawła Wątroby. Do końca I połowy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron mecz się wyrównał, atakowały oba zespoły, ale albo czyniły to bardzo nieskutecznie, albo sytuację ratowali bramkarze. W 64 min. meczu goście doprowadzili do wyrównania, ale… jak się okazało bramka padła ze spalonego.

Od tego momentu bardziej zdecydowanie zaatakowali piłkarze Latarnika, ale znów razili nieskutecznością. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się już skromnym zwycięstwem gospodarzy, Arka wyraźnie się odsłoniła i ostatnia szybka kontra Choczewian w 3 min. dogrywki przyniosła Latarnikowi drugiego gola, którego autorem był Filip Szymański.

A później była już tylko ogromna radość choczewskich piłkarzy i kibiców, którzy wychodzili ze stadionu bardzo usatysfakcjonowani przebiegiem gry ich „pupili”.

Składy zespołów:

LATARNIK: Syrewicz, Włodarczyk, Szymański, Leyk, Wątroba, Zenker, Sikorra, Lessnau, Nowak, Matlewski i Slottke (rezerwowi: Białk, Dettlaff, Smolarek G., Hinc, Smolarek S., Kunath, Góral i Bullmann)

ARKA: Ladach, Pionke D., Maszota, Pionke M., Milewski, Zieliński, Papke, Okrój, Wujec, Rudy i Fetta (rezerwowi: Wenta, Aremke, Słowiński, Chmielewski, Stodolny, Borkowski, Matlewski i Formela)

Sędzia: Roman Stanisławczyk z Orla

Widzów: 220

Tym samym „Latarnik” Choczewo obronił IV miejsce w tabeli, mając 2 pkt. przewagi na Nördą Karwia i 5 pkt. nad Sokołem II Bożepole Wielkie.

Za tydzień kolejny bardzo ważny dla końcowego układu tabeli mecz w Lini z miejscowym GKS (11.06.br, niedziela o godz. 11:00). W dn. 17-18.06.br Latarnik rozegra ostatni mecz sezonu z Feniksem Mechowo a później… pauzując, będzie już tylko przyglądać się poczynaniom rywali w ostatniej kolejce I gr. gdańskiej B-klasy „Keeza”.