# Tags
#Lokalny samorząd #Sport

Przedstawiciele „Latarnika” u Wójta Gminy Choczewo [zdjęcia]

Na zaproszenie Wójta Gminy Choczewo – Wiesława Gębki, do Urzędu przybyli dzisiaj przedstawiciele Latarnika Choczewo – wicelidera gr. I gdańskiej B-klasy „Keeza”. W spotkaniu wzięli też udział: Arkadiusz Ceynowa – Zastępca Wójta, Monika Dempc – p.o. Dyrektora GOKiB w Choczewie, Andrzej Smolarek – trener I zespołu, Grzegorz Slottke – asystent trenera i szkoleniowiec jednej z grup juniorskich, Mirosław Wątroba – kierownik drużyny seniorów, Michał Zielaskiewicz – radny oraz Krzysztof Białk – zawodnik i informatyk z zamiłowania.

Andrzej Smolarek wyjaśnił Wójtowi powód ogromnego zainteresowania, jakim w chwili obecnej cieszy się zespół Latarnika Choczewo. Wszystko za sprawą filmu na TikToku, znanego już chociażby w wczorajszej relacji „Polsat News”, który rozpowszechniany za pośrednictwem kilku platform internetowych, osiągnął już oglądalność na poziomie blisko 100 mln osób… nieprawdopodobne. Andrzej Smolarek poinformował Wójta o możliwych kolejnych wizytach przedstawicieli telewizji publicznej, m.in. z TVP i TVP Sport.

Dyskutowano też o niezwykłej popularności zespołu i… potencjalnych potrzebach klubu na najbliższy okres czasu (m.in. szkolenia dla zawodników z zakresu psychologii sportu, dietetyki i wystąpień publicznych). Wszyscy zgodnie stwierdzili, że klub z Choczewa ma aktualnie swoje przysłowiowe „5 minut” i, że to właśnie ten czas, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Zebrani podkreślali też wielką rolę mediów internetowych w kształtowaniu nastrojów w drużynie i poza nią, wskazując przy tym na… choczewo24.info