# Tags
#Inne

Podczas porannej akcji policjanci zatrzymali siedmiu kierowców pod wpływem alkoholu…

Podczas dzisiejszej porannej akcji, wejherowscy policjanci zatrzymali aż 7 uczestników ruchu drogowego, którzy jechali samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Czterech z nich popełniło przestępstwo. Pamiętajmy, że pijani kierowcy, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Mimo, że kary za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zostały znacznie podwyższone, to nadal w naszym powiecie kierowcy wyjeżdżają na drogi pod wpływem zabronionych substancji. Niestety mimo wielu prowadzonych kampanii medialnych, spotkań profilaktycznych nadal kierujący prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Podczas wczorajszej porannej akcji „Trzeźwość” na terenie powiatu wejherowskiego zatrzymano 7 uczestników ruchu drogowego, którzy jechali samochodami i byli pod wpływem alkoholu. Jeden z kierowców został wskazany przez świadków, a następnie zatrzymany przez policjantów. Czterech kierowców było nietrzeźwych za kierownicą, w tym przypadku grożą im konsekwencje karne. Pozostali trzej kierowcy znajdowali się w stanie po spożyciu alkoholu.

Konsekwencje z jakimi muszą się liczyć kierowcy, którzy wsiedli za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu to także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pamiętajmy! Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego. Spożyty alkohol bezwzględnie obniża refleks, koncentrację kierującego, czy nawet powoduje zawroty głowy, a wtedy nietrudno wypadek. Dlatego tak bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze. Stara zasada ciągle aktualna „Piłeś – Nie jedź„.

Źródło informacji: Oficer Prasowy KPP w Wejherowie

Podczas porannej akcji policjanci zatrzymali siedmiu kierowców pod wpływem alkoholu…

Jechał motocyklem bez uprawnień…