# Tags
#Lokalny samorząd

Piotr Müller – rzecznik prasowy rządu i poseł na Sejm RP w Choczewie [zdjęcia]

W Urzędzie Gminy w Choczewie odbyło się spotkanie Piotra Müllera – rzecznika prasowego rządu i posła na Sejm RP z Wójtem – Wiesławem Gębką i Zastępcą Wójta – Arkadiuszem Ceynowa. Panu ministrowi towarzyszył Dyrektor Biura Poselskiego – Samanta Nowińska. Podczas trwających blisko 60 minut rozmów ustalono m.in., że radni Gminy Choczewo w ramach gminnych Komisji stworzą grupy robocze, które będą intensywnie pracowały nad potrzebami gminy oraz opracowaniem programów wsparcia i rekompensaty na ten rok i lata kolejne.

Planowane jest także przygotowanie spotkania międzygminnego, w ramach którego wspólnie z Ministrem Piotrem Müllerem zostałby opracowany podobny „program” dla całego regionu. Miałoby się ono odbyć w możliwie najbliższym czasie. Pan Minister wyraził ogromną wolę współpracy zarówno z władzami gminy, jak i powiatu. Wójt podziękował Panu Ministrowi za dotychczasowe wsparcie finansowe dla realizowanych w gminie inwestycji (Borkowo, Ciekocino, Choczewo, Sasino, Zwartowo)

Było to drugie spotkanie z Ministrem Piotrem Müllerem, ale jak stwierdził Wójt Gminy Choczewo, pierwsze tak… konstruktywne i techniczne. Pod względem oczekiwań i poruszanych tematów była to także swoista kontynuacja wtorkowego spotkania Wójta z Prezesami Spółki „Polskie Elektrownie Jądrowe”. Jako, że Piotr Müller jest również posłem z naszego regionu, mamy nadzieję, że do wakacji uda nam się wszystko dopracować i pouzgadniać.

Co więcej, mamy też zapewnienie, że podobnie jak w przypadku programów finansowych uruchamianych w Słupsku w związku z istnieniem bazy rakietowej w Redzikowie, uda się stworzyć podobne także i w Choczewie, w związku z budowa elektrowni atomowej w lokalizacji Kopalino-Lubiatowo, która ma się stać jedną z najważniejszych strategicznych inwestycji energetycznych w kraju.

Piotr Müller – rzecznik prasowy rządu i poseł na Sejm RP w Choczewie [zdjęcia]

Gminny Dzień Dziecka [zdjęcia]