# Tags
#Inne

Gminny Dzień Dziecka [zdjęcia]

Dzień Dziecka, to święto obchodzone 1 czerwca niemal na całym świecie. W Choczewie obchodziliśmy je, jak co roku na gminnych obiektach sportowych. Na najmłodszych ze szkół w Choczewie i Ciekocinie czekało dziś mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły skorzystać m.in. z licznych dmuchańców, zjeżdżalni, przejażdżek kolejką, zabaw sportowych prowadzonych przez klub sportowy „Latarnik”, popracować na minikoparce, udostępnionej przez GZGK oraz wielu, wielu innych atrakcji. Do dyspozycji był także wóz strażacki i przygotowany przez strażaków z OSP Choczewo tor przeszkód.

Warsztaty kulinarne prowadziła Pani Sylwia Garska-Chmarycz a Zastępca Wójta – Arkadiusz Ceynowa i Dyrektor ZSP w Choczewie serwowali dzieciom oraz ich rodzicom pyszne kanapki, przygotowywane przez Wójta Gminy Choczewo – Wiesława Gębkę, radnych, sołtysów, pracowników GOPS i urzędu gminy. Nie zabrakło też waty cukrowej. Do udanej imprezy dostosowała się również słoneczna pogoda… do zobaczenia za rok.

W imieniu uczestników Gminnego Dnia Dziecka składamy serdeczne podziękowania Dyrektorom Zespołów Szkół w Choczewie i Ciekocinie,  przedstawicielom Spółki „Polskie Elektrownie Jądrowe”, Dyrektorowi GZGK – Markowi Werochowskiemu, Dyrektorowi GOKiB-u – Beacie Żuk, nauczycielom, rodzicom i wszystkim innym osobom zaangażowanym w organizację dzisiejszego święta.