# Tags
#Sport

Pierwsze w tym sezonie, zwycięstwo Latarnika na boisku w Choczewie [zdjęcia]

To był bardzo dziwny mecz, na szczęście… zwycięski. Spotkanie z AP Cassubian Bolszewo miało dwie odsłony, I połowa meczu zdecydowanie dla gości i zasłużone prowadzenie 0:1, II to już zupełnie inna gra Choczewian, szybka i błyskotliwa, choć nie pozbawiona wciąż błędów, chaosu i nieskuteczności. Końcowy rezultat 4:1 (0:1) wydaje się być jednak sprawiedliwy, tym bardziej, że w II połowie meczu drużyna gości w zasadzie przestała „grać” i stanęła w miejscu.

Zespół AP Cassubian Bolszewo i pierwsza bramka Jarosława Pionka… (powyżej)

Bramki zdobyli: Szymon Maciołek (54 min. z karnego), Karol Lessnau (70 min., także z karnego), Bartosz Nowak (75 min.) i Przemysław Jurgielewicz (83 min.) dla gospodarzy i Jarosław Pionk (39 min.) dla gości. Z meczu przeprowadziliśmy bezpośrednią relację wynikową „LIVE”, która pełna była zwrotów akcji i emocji. Doskonale obrazuje też ona przebieg dzisiejszego spotkania. Losy meczu odmieniło wejście na boisku Kacpra Sikorry w 63 min., który zaliczył bardzo dobre zawody. Cieszy też 8 bramka Przemysława Jurgielewicza… Dzisiaj zespół Latarnika Choczewo pokazał tzw. „charakter” i potwierdził swoje aspiracje do gry w wyższej klasie rozgrywkowej.

54 min. meczu – faul na Mateuszu Maciołku, strzał w rzutu karnego broni Jarosław Jeżowski, ale wobec dobitki był już bezradny.

70 min. meczu – faul na Kubie Jurkowski, rzut karny, którego zamienia na bramkę Karol Lessanau – 2:1 dla Latarnika

75 min. meczu – gol Bartosza Nowaka na 3:1 dla Latarnika

83 min. meczu – gol Przemysława Jurgielewicza na 4:1 dla Latarnika

Składy zespołów:

Latarnik Choczewo: Mikołaj Syrewicz – Lucjan Włodarczyk, Filip Szymański, Karol Lessnau (kpt.), Jerzy Ruszewski, Przemysław Jurgielewicz, Mikołaj Napieraj, Bartosz Nowak, Kuba Jurkowski, Szymon Maciołek i Dawid Slottke (rezerwowi: Maciej Ammol, Krzysztof Białk, Szymon Smolarek, Kacper Sikorra, Paweł Dudko, Oskar Matlewski, Michał Kunath, Kacper Góral i Grzegorz Bullmann)

AP Cassubian Bolszewo: Radosław Jeżowski, Michał Stolc, Radosław Wojnar, Vladyslav Huz, Mateusz Białk, Szymon Gajewski, Bartosz Hewelt, Miłosz Malinowski (kpt.), Mateusz Kurzyk, Michał Żywicki i Igor Toruńczak (rezerwowi: Radosław Kummer, Błażej Dampc, Dominik Bargański, Patryk Piesio i Jarosław Pionk)

Widzów: ok. 70 osób