# Tags
#Oświata

Paweł Smolarek, uczeń klasy VI z Ciekocina – laureatem III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Pingwin 2023” [zdjęcia]

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciekocinie odbył się dziś apel podsumowujący udział uczniów tutejszej szkoły w licznych konkursach i wolontariacie. Miło poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Pingwin 2023” z biologii, uczeń klasy VI – Paweł Smolarek zdobył III miejsce wśród uczniów biorących udział w konkursie w kategorii klas VI, wykazując się przy tym ogromną wiedzą z zakresu biologii. Nauczycielem  przygotowującym Pawła do konkursu była Pani Martyna Marciniak. Redakcja Choczewo24.info składa serdeczne gratulacje!

Warto również nadmienić, że Paweł Smolarek zajął też I miejsce w szkolnym etapie II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mathman”, w którym wzięło udział 17 uczniów ZSP w Ciekocinie oraz I miejsce w Szkolnym Konkursie Głośnego Czytania wśród klas VI-VII. W grupie uczniów klas VI-V – I miejsce zajęła Zofia Obrzud. Z kolei w Szkolnym Konkursie „Mistrza Ortografii” w klasach II-III – I miejsce zajął Antek Milczarek. Podziękowania dla wolontariuszy biorących udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odebrało 3 uczniów.

Do kolejnego etapu konkursu „Mathman” w kategorii klas II-III zakwalifikowała się Gabriela Ceynowa z klasy III, natomiast w kategorii klas IV-VI – Paweł Smolarek z  klasy VI. Konkurs ten był znakomitą okazją sprawdzenia swoich wiadomości  i umiejętności matematycznych. Po raz kolejny przeprowadziła go w ZSP w Ciekocinie Pani Joanna Wypych – nauczyciel matematyki – Pani Magdalena Godula – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Źródło informacji i zdjęcia: Róża Majchrzak – Dyrektor ZSP w Ciekocinie