# Tags
#Historia #Mieszkańcy #Oświata

Obchody 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Choczewie [zdjęcia]

Dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Choczewie odbyła się uroczystość związana z obchodami 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaproszonych gości, w tym m.in. Wójta Gminy Choczewa – Wiesława Gębkę i Przewodniczącego Rady Gminy – Krzysztofa Łasińskiego powitał już przy wejściu do szkoły… szpaler dzieci z klas „0” z biało-czerwonymi flagami narodowymi. Nieco później gości przywitał już imiennie Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie – Andrzej Soboń.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, która ma na celu włączenie społeczności szkolnej w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11, uczniowie choczewskiej szkoły wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi odśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Tuż po hymnie narodowym uczniowie odśpiewali też hymn szkoły.

W dalszej kolejności uroczyści uczniowie z klasy V a wraz z wychowawcą – p. Henryką Soboń przedstawili niezwykły spektakl… „Sąd nad Niepodległą”, który był zwieńczeniem projektu upamiętniającego 105 rocznicę odzyskania niepodległości, realizowanego w ZS-P w Choczewie przez ostatni miesiąc.

Po spektaklu na scenę wyszli też uczniowie z klas I a i Ib z piosenką o… biało-czerwonych symbolach narodowych. Kilka słów do zebranych skierowali też następnie Wójt Gminy Choczewa – Wiesław Gębka i Przewodniczący Rady Gminy – Krzysztof Łasiński.

Na zakończenie uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni do głosowania na najlepsze prace w konkursie plastycznym „Niepodległość widziana oczami dziecka”, poprzez przyczepianie karteczek do wybranych prac. Konkurs ten zostanie rozstrzygnięty w przyszłym tygodniu a wyniki przedstawione na szkolnej stronie FB.

Ostatnim punktem szkolnych obchodów 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Mateusza Radziejewskiego i słodkim poczęstunku przygotowanym przez pracowników ZS-P w Choczewie.