# Tags
#Straż pożarna

Nowy sprzęt strażaków z OSP Kopalino i OSP Słajszewo [zdjęcia]

W ostatnim czasie jednostki OSP Kopalino i OSP Słajszewo wzbogaciły się o nowy sprzęt. W ramach projektu dofinansowanego przez Fundację PGE „Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem” w kwocie 25.000zł, pod nazwą „Doposażanie jednostki OSP w Kopalinie”, zakupiono kurs prawa jazdy kat. C – dla 3 strażaków kierowców, wąż tłoczny W52 kolor – 5 szt. i kask motocyklowy z łącznością – 2szt. wraz z radiostacją i anteną na pojeździe (quad ratowniczy). Całkowity koszt zakupu wyniósł 25.784,38 zł.

Z kolei OSP Słajszewo, dzięki sfinansowaniu przez Fundację „Orlen” pozyskała niezwykle potrzebny sprzęt, jakim jest kamera termowizyjna Flir K65 Kamera, posiadająca m.in. funkcję FSX (innowacyjne ulepszenie obrazu termalnego), dzięki czemu można uzyskać krystalicznie czysty obraz termalny i jednocześnie obserwować najmniejsze detali w polu widzenia. Funkcja ta pomaga w odnalezieniu bezpiecznej drogi do celu, pomimo gęstego zadymienia, trudnych warunków środowiskowych i różnic temperaturowych. Całkowity koszt zakupu kamery wyniósł 45.000,00 zł.

Pozyskany przez naszych strażaków sprzęt przyczyni się nie tylko do podniesienia ich sprawności bojowej, ale również znacznie poprawi bezpieczeństwo podczas prowadzonych działań ratowniczo — gaśniczych.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Kopalino, OSP Słaszewo