# Tags
#Inne

Niecodzienne zdarzenie w Białogórze [zdjęcia]

W niedzielę, ok. godz. 16:45 jednostki OSP Białogóra, OSP Wierzchucino, PSP Puck a także Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) z Gniewina i dwa radiowozy Policji zostały zadysponowane do wypadku drogowego na ul. Morskiej w Białogórze (gm. Krokowa). Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że… 13-letni mieszkaniec pow. puckiego, kierując Audi, uderzył w zaparkowany przed nim inny samochód, a następnie przepchnął pojazd na drugą stronę ulicy, uderzając w budynek oraz znajdujące się przy nim stoły i krzesła.

Jak się okazało 36-letnia mieszkanka pow. puckiego i ciotka nieletniego, poprosiła go o przeparkowanie Audi, dając mu samochód wraz z kluczykami. Widząc co się dzieje, kobieta próbowała jeszcze zatrzymać samochód z kierującym 13-latkiem, ale doznała przy tym urazu nogi.  Nieletni wraz z ciotką zostali przewiezieni do szpitala, skąd następnie zostali wypisani bez obrażeń ciała. Teraz sprawą nieletniego i jego ciotki zajmie się Sąd.

Zadania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca działań oraz udzieleniu KPP dwóm osobom poszkodowanym, które przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego (ZRM).

Pamiętać należy, że udostępnienie pojazdu osobie, która nie posiada wymaganych uprawnień, jest wykroczeniem. Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu przez osobę niemającą wymaganych uprawnień, ponosi za ten czyn odpowiedzialność. Karą jest grzywna w wysokości… do 5000 zł.

Źródło informacji: Oficer Prasowy KPP w Pucku, zdjęcia: OSP Wierzchucino.