# Tags
#Inwestycje

Na oczyszczalni ścieków w Choczewie trwają ostatnie prace modernizacyjne [zdjęcia]

W ostatnim okresie czasie, pomimo niesprzyjającej aury sporo dzieje się w temacie modernizacji obiektu na terenie oczyszczalni ścieków Choczewie, tym bardziej, że do zakończenia pozostało już bardzo niewiele czasu. Z tym większą przyjemnością warto poinformować, że w chwili obecnej funkcjonuje już jeden bioreaktor, który w pełni spełnia oczyszczanie ścieków w ilościach „posezonowych”, trwa natomiast modernizacja drugiego bioreaktora. Co więcej…

Zamontowano już także nowy agregat prądotwórczy wraz modernizacją pomieszczenia na wypadek zaniku prądu, którego działanie zostało sprawdzone m.in. podczas wymiany obecnego transformatora na nowy o większej mocy, który wymagał sporo zaangażowania w kwestii uzgodnień i załatwiania wielu spraw z operatorem energii elektrycznej. Na ukończeniu jest już także budynek technologiczny, gdzie wkrótce zostanie posadowiony nowy sito-piaskownik i dmuchawy napowietrzające bioreaktory.

Na końcowym etapie realizacji znajdują się prace w tzw. „budynku technicznym”, trwa wymiana dachu i wentylacji, wymiana elektryczności i szaf sterujących, wymiana okien, a w tym tygodniu planowane jest także montowanie prasy osadu. Wykonane zostały też prace związane z wentylacją budynku skrat. Kończą się prace, dotyczące ułożenia dróg komunikacyjnych, obecnie trwa jeszcze układanie nowych szlaków komunikacyjnych przy obiektach. Trwają też prace malarskie, wykończeniowe i tzw. kosmetyka obiektu. Czas nagli, wszyscy są zdeterminowani, by modernizacja zakończyła się zgodnie z terminem, czyli do 31 grudnia 2023 roku.

Na oczyszczalni ścieków w Choczewie trwają ostatnie prace modernizacyjne [zdjęcia]

Stop hejtowi w internecie…