# Tags
#Inne #Mieszkańcy

Modernizacja cmentarza komunalnego w Zwartowie [zdjęcia]

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Choczewie, na zlecenie Urzędu Gminy Choczewo, wykonał główny chodnik na cmentarzu w Zwartowie. Prace wykonywane były wspólnie z podwykonawcą, a polegały na usunięciu starych nieestetycznych żywopłotów i położenie kostki na odcinku od bramy wjazdowej do Krzyża. Chodnik jest wykonany w taki sposób, aby można było również przemieszczać się pojazdami.

Cmentarz w Zwartowie nie jest duży. Opłaty prolongacyjne wnoszone przez opiekunów grobów nie wystarczają, by realizować jakiekolwiek inwestycje na cmentarzach, nie zawsze też wystarczają na pokrywanie kosztów utylizacji śmieci cmentarnych i podstawowych kosztów utrzymania, a potrzeb jest wiele. Tym bardziej należy zatem podziękować Radnym i Wójtowi za wyrozumiałość i wsparcie, żeby odwiedzający groby swoich Zmarłych mogli korzystać z bardziej funkcjonalnej infrastruktury cmentarnej.

Przy okazji warto przypomnieć o prawidłowym segregowaniu odpadów cmentarnych, są tablice informacyjne jak to robić, a jeżeli ktokolwiek ma jakieś wątpliwości proszę kontaktować się z GZGK w Choczewie. Z szacunku dla Tych, co odeszli do wieczności dbajmy wspólnie o nasze cmentarze.

Źródło informacji i zdjęcia: GZGK w Choczewie.