# Tags
#Sport

Młodzicy Latarnika Choczewo pokonali LUKS Żelki Żelkowo 3:1 [zdjęcia]

W VII kolejce słupskiej gr.1 młodzików D1 (2011), GTSTiR Latarnik Choczewo pokonał dzisiaj LUKS Żelki Żelkowo 3:1 (1:0) Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Antoni Hintzke – 2 i Filip Orański dla Latarnika oraz Eryk Salomon dla gości. W tabeli na prowadzeniu LKS Pogoń Lębork – 19 pkt. przed MKS Jantar Ustka i KS Chrobry Charbowo – 16 pkt.. Nasi chłopcy awansowali na V miejsce – 10 pkt. (3-1-2; 29:17). Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę, 29.10.br w Jezierzycach, gdzie rywalem Latarnika będzie TKKF Stal.

Dzisiejszy mecz, od samego początku przebiegał pod dyktando zespołu z Choczewa. Dość powiedzieć, że już jedna z pierwszych akcji Latarnik przyniosła im bramkę, którą zdobył Antoni Hintzke (poniżej). Chociaż nasi chłopcy mieli zdecydowaną przewagę, a gra w I połowie meczu odbywała się głównie na połowie Żelków Żelkowo, to razili skutecznością, zupełnie jakby zapatrzyli się na swoich starszych, grających w B-klasie kolegów.

Podobnie było w II połowie meczu, z tą jednak różnicą, że sporadycznie atakował też zespół z Żelkowa. Po jednej z takich akcji Eryk Salomon strzelił wyrównującą bramkę.

Na szczęście podopieczni Bartosza Piepke „podkręcili” tempo meczu i wkrótce potem, uderzeniem z prawej strony boiska – Antoni Hintzke po raz kolejny wyprowadził nas zespół na prowadzenie. Do końca meczu stroną atakującą był już tylko zespół Latarnika.

Kiedy w ostatniej minucie meczu, przed polem karnym gości został sfaulowany jeden z naszych zawodników, do piłki podszedł Filip Orański i… przepięknym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.

W naszym zespole na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Antoni Hintzke, Filip Orański, Vlastyslav Petrov i Paweł Labudda. W ekipie z Żelkowa dobry mecz rozegrali: bramkarz – Olivier Salomon, Stanisław Jachym i Oliwier Pieniak.

Za uwagę zasługuje też spontaniczny doping rodziców, głownie tych z Choczewa. Było na co popatrzeć…

Mecz sędziował: Norbert Piotrowski z Lęborka. Widzów – 40