# Tags
#Sport

Lider z Choczewa zdecydowanie lepszy od „Lidera” Dębogórze [zdjęcia]

Latarnik Choczewo – lider gr. I gdańskiej B-klasy „Keeza” w tym sezonie dużo lepiej prezentuje się w meczach wyjazdowych niż na własnym obiekcie. Nie inaczej było i w dniu dzisiejszym podczas spotkania z Liderem Dębogórze, rozgrywanym „gościnnie” na stadionie Zatoki Puck. Tym cenniejszy to sukces, bo sam mecz odbywał się trudnych warunkach pogodowych, podczas nieustannie padającego deszczu, przenikliwego chłodu i wietrznej aury.

Choć boisko było nienagannie przygotowane do gry, to mokra murawa utrudniała grę obu zespołom. Latarnik wygrał ostatecznie 5:0 (3:0) a bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dawid Slottke już w 2 min. meczu, Przemysław Jurgielewicz w 30 min., Paweł Wątroba w 41 min. oraz Filip Szymański w 72 i 76 min.

Powyżej, trzy kolejne ujęcia pierwszej bramki… Dawida Slottke. Poniżej – gol Pawła Wątroby na 0:3

Powyżej – dwie, jakże podobne do siebie bramki… Filipa Szymańskiego w 72 i 76 min. meczu

Przewaga zespołu z Choczewa była zdecydowana, dość powiedzieć, że „gospodarze” bardziej zdecydowanie zaatakowali praktycznie dwa razy, w 14 i 21 min. W pozostałym okresie gry Latarnik grał o klasę lepiej od swojego rywala, do tego dużo dokładniej i  zdecydowanie szybciej, prezentując przy tym nienaganną technikę i dobre zgranie całego zespołu. Do tego na ławce rezerwowych w Latarniku siedziało 9 zawodników a u „Lidera” Dębogórze – tylko jeden. Tym samym nasz zespół doskonale wytrzymał trudy spotkania także i pod względem kondycyjnym. Trudno też kogokolwiek wyróżnić, bo praktycznie cały zespół pokazał się z bardzo dobrej strony.

Do końca rundy jesiennej pozostały jeszcze tylko dwie kolejki rozgrywek. Już za tydzień, Latarnik wyjeżdża do Smolna na kolejne wyjazdowe spotkanie z tamtejszym Huraganem, który dzisiaj wygrał w Prusewie z Arką 4:8(!). W ostatnim meczu, Choczewianie podejmować będą 11.11.br Zatokę 95 Puck, która wczoraj jedynie zremisowała w Połchowie z tamtejszymi Kaszubami 2:2. Czekają nas zatem dwa bardzo trudne mecze… Po XI kolejce rozgrywek prowadzi w dalszym ciągu Latarnik Choczewo – 26 pkt., przed AP Cassubian Bolszewo – 25 pkt. i Sokołem II Bożepole Wielkie – 21 pkt. (zaległe spotkanie z Ajaxem Leśniewo).

I na koniec jeszcze jedna budująca wiadomość… dzisiejszy mecz z Liderem Dębogórze w Pucku oglądało 27 kibiców z Choczewa(!). Nie jest to być może jakaś „kosmiczna” wyjazdowa frekwencja, ale mając na uwadze klasę rozgrywek (B) oraz dzisiejsze warunki pogodowe to naprawdę zauważalna liczba kibiców.  

Składy zespołów:

Lider Dębogórze: Kamil Chwał – Łukasz Szmelkowski, Maciej Śmiejkowski, Karol Ciećwierz, Dawid Parchem (kpt), Norbert Stodolny, Marceli Jaworski, Krzysztof Stromski, Oskar Stodolny, Dawid Król i Brajan Macholla (rezerwowi: Maciej Jaśkowski)

Latarnik Choczewo: Mikołaj Syrewicz – Lucjan Włodarczyk, Krzysztof Białk, Grzegorz Smolarek, Kacper Sikorra, Filip Szymański (kpt), Przemysław Jurgielewicz, Mikołaj Napieraj, Bartosz Nowak, Kuba Jurkowski i Dawid Slottke (rezerwowi: Maciej Ammol, Szymon Smolarek, Paweł Wątroba, Paweł Dudko, Oskar Matlewski, Kamil Leyk, Michał Kunath, Kacper Góral i Grzegorz Bullmann)

Sędziował: Mateusz Nowak z Osłonina, widzów: ok. 30 osób, w tym 27 z Choczewa!