# Tags
#Inwestycje #Lokalny samorząd #Mieszkańcy

Konferencja „Elektrownia jądrowa na Pomorzu – szanse i ryzyka” z udziałem… Stowarzyszenia „Bałtyckie SOS” – 15.11.br w Gdańsku [agenda]

Czy istnieje alternatywa dla elektrowni jądrowej na Pomorzu? Jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą budowa elektrowni jądrowej w regionie Pomorskim? Jak wpłynie ona na bezpieczeństwo energetyczne? Czy region powinien dążyć do budowy dużej elektrowni jądrowej, czy też może bardziej skupić się na rozproszonych źródłach, takich jak fotowoltaika, wiatraki czy małe elektrownie wodne? Jakie będą efekty tych wyborów dla regionu?

W ramach wydarzenia, organizowanego przez Samorząd Województwa Pomorskiego, zaplanowany został panel z prezentacjami i moderowana debata, w trakcie której uczestnicy dyskutować będą na temat szans i zagrożeń związanych z planowanym rozwojem energetyki jądrowej, także w kontekście przygotowań do budowy pierwszej elektrowni na Pomorzu. W debacie wezmą udział, zarówno przedstawiciele zwolenników, jak i przeciwników tej technologii. Organizatorom zależy, aby w trakcie konferencji zostały zaprezentowane różne punkty widzenia ekspertów wskazujące na najważniejsze scenariusze rozwoju energetyki.

W panelu dyskusyjnym, jaki odbędzie się w godz. 12:30-14:30 weźmie też udział Hanna Trybusiewicz ze Stowarzyszenia Obrony Naturalnych Obszarów Nadmorskich „Bałtyckie SOS”. Konferencja odbędzie się 15.11.br (środa) w godz. 09:00-15:00 w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Źródło informacji i grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego