# Tags
#Inne

Kolejny „amator” szybkiej jazdy… znów w Przebendowie

W miniony piątek, 11.08.br przed godz. 23:00 w Przebendowie, funkcjonariusze KPP w Wejherowie zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego kierującego, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 pkt. karnymi. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.

Przypominamy po raz kolejny, że kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania na drodze, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Uszanujmy zatem bezpieczeństwo swoje i innych, bo życie mamy tylko jedno!

Źródło informacji: Oficer Prasowym KPP w Wejherowie