# Tags
#Mieszkańcy #Sołectwa

Festyn rodzinny w Ciekocinie [zdjęcia]

W Ciekocinie odbył się tradycyjny „Festyn Rodzinny”. Mieszkańców oraz zebranych na szkolnym boisku turystów powitali Wójt Gminy Choczewo – Wiesław Gębka i radny sołecki – Grzegorz Książek. W programie niedzielnej imprezy znalazły się m.in.: strefa gastronomiczna oraz zorganizowana przez „Carpe Diem Semper” – strefa wirtualnej rzeczywistości (VR), liczne zabawy i konkursy rodzinne z nagrodami a także animacje i dmuchańce dla dzieci. Festyn uprzyjemniły występy artystyczne multiinstrumentalisty z Ciekocina – Garego Feinmessera, Kuby Rabczenko i Nikoli Płotki a także pokazy strażaków z OSP Słajszewo.

Na pobliskim boisku rozegrano też miniturniej piłki nożnej, który wygrała ostatecznie wygrała ekipa z Wicka, która w finale, po dogrywce pokonała rzutami karnymi (3:0) drużynę Słajszewa. Na III miejscu uplasował się zespół z Ciekocina. Na festynie swoje stoiska rozłożyły też Polskie Elektrownie Jądrowe („Świadomie o Atomie”) i „Bałtyckie SOS”.

Organizatorzy festynu składają serdecznie podziękowania sponsorom festynu, którymi byli: Gmina Choczewo, PEJ – Maja Gadowska, „Farm Frites” z Lęborka, „La Piccola Italia” z Ciekocina, Państwo: Krystian i Paulina Węska, Urszula i Michał Sendor („Pole w stodole”), Aleksandra i Paweł Gaffke („Stylowe stodoły”), Izabela i Roman Płotka („Domy Między Brzozami”), „Słodka Stacja” Słajszewo, „Coś Słodkiego” Stilo i „Bar Leśny” w Lubiatowie.