# Tags
#Lokalny samorząd

Eliminacje gminne XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Choczewie [zdjęcia]

W sali CIT Urzędu Gminy Choczewo odbyły się eliminacje gminne XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy PożarniczejMłodzież zapobiega pożarom”. Do rywalizacji w grupach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII przystąpiło ogółem 12 uczniów z Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Choczewie i Ciekocinie. Pierwsza część eliminacji polegała na wypełnieniu testu składającego się z 40 pytań, po czym najlepsze 3 osoby z każdej grupy odpowiadały ustnie na 5 wylosowanych pytań. Poniżej wyniki końcowe:

Klasy I – IV:

 1. Kaja Jędruch – 21+6=27 pkt.
 2. Amelia Pilch – 22+4=26 pkt.
 3. Marcel Łuc – 16+2=18 pkt.

Klasy V – VIII:

 1. Maja Piotrowska – 29+10=39 pkt.
 2. Hubert Jędruch – 22+10=32 pkt.
 3. Martyna Lica – 25+6=31 pkt.
 4. Ksawery Cywiński – 18 pkt.
 5. Milena Kowalska – 17(6) pkt.
 6. Julia Sikora – 17(4)pkt.
 7. Błażej Sroczyński – 16 pkt.
 8. Miłosz Mielewczyk – 14 pkt.
 9. Zosia Ujma – 13 pkt.

Osoby które zajęły I i II miejsca w w/w grupach wiekowych, będą reprezentowały naszą gminę na eliminacja szczeblu powiatowego w Wejherowie. Życzymy dalszych sukcesów…

Nagrody i dyplomy wręczali: Z-ca Wójta Gminy Choczewo – Arkadiusz Ceynowa, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Choczewie – dh Marcin Świerzewski, Andrzej Soboń – Dyrektor ZSP w Choczewie i Radny Powiatu Wejherowskiego i Magdalena Bonk – Inspektor ds. obronności i ochrony przeciwpożarowej UG Choczewo. Egzamin ustny turnieju przeprowadził Komendant Gminny Związku OSP RP w Choczewie – Karol Wojciechowski.

Wyniki: OSP Choczewo