# Tags
#Lokalny samorząd

Czy „Latarnik” Choczewo stanie się klubem dwusekcyjnym?

W ostatnim czasie, w choczewskim „Latarniku” rozważany jest pomysł zwiększenia aktywności mieszkańców naszej gminy poprzez utworzenie w klubie jeszcze jednej sekcji… tenisa stołowego. Wiadomo, że praktycznie w każdym sołectwie znajdują się dzisiaj stoły do gry w ping-ponga, na których to można sobie rekreacyjnie pogrywać. A ponieważ klub myśli też o szkoleniu dzieci i młodzieży, to mogłoby się ono odbywać już na poziomie sołectw, przynajmniej tych, które byłyby tym formalnie zainteresowane. Na wiosnę br „Latarnik” chciałby zorganizować „Mistrzostwa Gminy Choczewo w tenisie stołowym”, które byłyby swego rodzaju przeglądem aktualnego stanu posiadania.

Zawody takie zostałyby przeprowadzone w kilku grupach wieku, np. do lat 16, od 16-50 i powyżej 50 lat. Wszystko z zamiarem wyłonienia kadry najlepszych zawodników naszej gminy, którzy byliby już objęci systematycznymi treningami a od jesieni 2024 r. mogliby podjąć rywalizację na poziomie regionalnej IV ligi pomorskiej. W zespole takim występowaliby zawodnicy bez limitu wieku. W chwili obecnej trwają już także intensywne rozmowy z potencjalnym instruktorem – trenerem tenisa stołowego. Klub chciałby zachęcić w ten sposób mieszkańców naszej gminy (tych małych i tych dużych) do sportowej aktywności a w przypadku zainteresowania takim pomysłem, trenerzy „Latarnika” mogliby podjąć się przeprowadzenia początkowych zajęć ping-ponga już w bezpośrednio zainteresowanych sołectwach oraz w szkołach, gdzie odbywałaby się także wstępna weryfikacja najlepszych zawodników i tzw. tenisowych „talentów”.

Zachęcamy poszczególnych sołtysów naszej gminy do kontaktu z trenerem Andrzejem Smolarkiem (605-098-250), celem omówienia ewentualnej współpracy w tym zakresie.