# Tags
#Historia #Mieszkańcy

Czy ktoś z mieszkańców naszej gminy pamięta Panią Bronisławę? [zdjęcia]

Jak informuje portal FB Urzędu Miasta Łaziska Górne, dwa dni temu swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka tego miasta – Pani Bronisława Balcerkowska. Z tej to okazji Jubilatkę odwiedziły władze samorządowe, w tym m.in. burmistrz Łazisk Górnych – Pan Aleksander Wyra, które złożyły jej najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Co to wydarzenie ma wspólnego z naszą gminą?

Otóż Pani Bronisława urodziła się w 1923 roku, natomiast wychowywała i dorastała już we wsi Lubiatowo (gm. Choczewo). W 1952 roku wyszła za mąż, a kilka lat później przeniosła się na Śląsk do Mikołowa. Pracowała w ogrodnictwie, krawiectwie, a później w firmie „Mifama”. Wychowała córkę i syna. Doczekała się trzech wnuków, trzech wnuczek, pięć prawnuczek i pięciu prawnuków oraz praprawnuczka. Do Łazisk Dolnych przeprowadziła się pięć lat temu. W tej chwili opiekują się nią córka Alicja wraz z zięciem – Ryszardem.

Mimo sędziwego wieku pani Bronisława cieszy się znakomitym zdrowiem i sprawnością. Chętnie, o ile tylko pozwala pogoda, wychodzi na podwórko. Jak podkreśla, ruch – to recepta na wiele bolączek… „Nie trzymam żadnej diety, staram się jeść to, co lubię. Nie odmawiam sobie cukru czy kawy. Jednak nigdy nie lubiłam wódki i nienawidziłam papierosów…” – zdradza 100-latka.

Źródło informacji i zdjęcia: Urząd Miasta Łaziska Górne (FB), Gazeta Łaziska (B)