# Tags
#Mieszkańcy #Stowarzyszenia

Bony na 8000 złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich

W poniedziałek, 5 lutego wystartowała kolejna edycja programu „Danie Wspólnych Chwil” przeznaczonego dla Kół Gospodyń Wiejskich (KGW). Można uzyskać w nim 8.000 zł (w postaci e-Kodu do Biedronki) na organizację spotkań dla seniorów. „Danie Wspólnych Chwil” to projekt, który ma na celu przeciwdziałanie samotności osób starszych z terenów wiejskich i aktywizowanie lokalnej społeczności.

Jego zasady są proste – uczestniczące w akcji Koła Gospodyń Wiejskich organizują cykliczne spotkania przy wspólnym stole, na które zapraszają seniorów ze swojej okolicy. Dzięki temu osoby starsze zyskują dodatkową okazję, by spędzić czas z innymi ludźmi, a cała społeczność może się lepiej zintegrować i budować więzi międzyludzkie – podkreśla Fundacja Biedronka.

W poprzedniej edycji programu (sierpień – grudzień 2023) wzięło udział aż 750 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, które zorganizowały blisko 2200 spotkań przy wspólnym stole dla osób starszych. Dla Kół Gospodyń Wiejskich, które zakwalifikują się do III edycji programu, przewidziane są dodatkowe aktywności m.in. spotkania z dietetykiem oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Od 5 lutego startuje rekrutacja do programu Fundacji Biedronki (otwarta dla wszystkich chętnych Kół) – po więcej informacji zapraszamy na stronę www.daniewspolnychchwil.pl

Źródło informacji: Fundacja Biedronki, samorząd.pap.pl