# Tags
#Inne

Bezpieczne wakacje – policjanci kontrolują obozy harcerskie…

Policjanci z Gniewina i Wejherowa odwiedzili w ostatnim czasie uczestników obozów harcerskich, min. w Szklanej Hucie w gm. Choczewo. Było to jedno z wielu spotkań z udziałem młodzieży, organizowanych w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne wakacje”.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” policjanci każdego roku prowadzą kontrole bezpieczeństwa na obozach harcerskich. Takie kontrole odbywają od początku wakacji. Służby sprawdzają stan przygotowania harcerzy do niebezpiecznych sytuacji poprzez organizowanie próbnych ewakuacji obozu. W trakcie kontroli została również poddana prawidłowość oznakowania dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, miejsce ewakuacji oraz procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia uczestników obozu.

Oprócz sprawdzenia stanu bezpieczeństwa, mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat prawidłowego zachowania się w lesie oraz nad wodą w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej „Kręci Mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Powiedzieli również, jak należy się zachować w przypadku pożaru, burzy czy zagubienia się w lesie. Podczas spotkania zaproszono harcerzy do udziału w konkursie organizowanym przez Komendę Główną Policji pod nazwą „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą, którego partnerem jest Fundacja PZU.

Źródło informacji i zdjęcie: Oficer Prasowy KPP w Wejherowie