# Tags
#Sport

B-klasa dalej w Choczewie… z kim zagrają rezerwy Latarnika? 

Po ogromnym sukcesie pierwszej drużyny Latarnika Choczewo i awansie do A-klasy, w gminie zapanowała prawdziwa piłkarska euforia. Jako, że jedna drużyna w Choczewie już nie wystarcza, dlatego w nadchodzącym sezonie 2024/2025 do rozgrywek dołączy też drugi zespół Latarnika, który zagra w… słupskiej B-klasie. Podkomisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupsk opublikowała wczoraj listę drużyn zgłoszonych do rozgrywek. Zgodnie z jej treścią, w najbliższym sezonie „słupskiej” B-klasy zagra ostatecznie 17, podzielonych na dwie grupy zespołów, w tym… „rezerwy” Latarnika Choczewo. W słupskiej grupie młodzików „D2” i orlików „E2” wystąpią też juniorzy GTSTiR Latarnik Choczewo. Zespół młodzików „D1”, który w ubiegłym sezonie ukończył rywalizację w słupskiej gr. I na III miejscu został teraz zgłoszony do gdańskiej grupy trampkarzy „C2”.

W gr. I występują zazwyczaj drużyny z bliższych okolic Słupska, natomiast w gr. II grają zespoły z rejonów Chojnic i Bytowa. Analizując drużyny, które w sezonie 2023/2024 grały w gr. I oraz listę zespołów opublikowaną przez słupską komisję ds. rozgrywek, można przypuszczać, że w nadchodzącym sezonie Latarnik II Choczewo zmierzy się ze Startem Łebień, KS Zaleskie, Bazą 44 Siemirowice, Rowokołem Smołdzino, Sokołem Kuleszewo, Szansą Siemienice i Startem Łeba.

Chociaż słupska B-klasa uchodzi za słabszą „piłkarsko” w porównaniu z gdańską, to dla powstałej właśnie drużyny „rezerw” Latarnika Choczewo będzie to z pewnością duże wyzwanie, logistyczne i sportowe. Piłkarska pasja w Choczewie nie zna jednak granic, a kibice z niecierpliwością czekają już na początek sezonu, by móc wspierać swoje drużyny. Sukces pierwszego zespołu podsyca jedynie nadzieje na równie udane występy II zespołu, który będzie miał okazję zdobywać doświadczenie i rozwijać kolejne talenty.

Krzysztof Białk