# Tags
#Lokalny samorząd #Sport

XXIX Sportowy Turniej Miast i Gmin 2023 pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo”

Zarząd Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich zaprasza do udziału w tegorocznym XXIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2023, który zostanie rozegrany pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo” w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w dn. od 23 do 29 września 2023 roku.

Sportowy Turniej Miast i Gmin (STMiG) jest organizowaną od 1995 roku ogólnopolską doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną, przeprowadzaną przy finansowym wsparciu Urzędów i Ministerstw właściwych do spraw Sportu Powszechnego. Głównym organizatorem Turnieju jest od 1998 roku Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW). Do 2008 roku były to imprezy jednodniowe a od 2009 roku są rozgrywane w rozszerzonej siedmiodniowej formie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

W spotkaniach organizowanych przez lokalne szkoły, przedszkola czy kluby sportowe co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Dołącz do nich! Jeśli jesteś organizatorem wydarzenia sportowego lub zastanawiasz się, w jaki sposób można promować sport i aktywność fizyczną w swojej okolicy, przyłącz się do naszej akcji. Wystarczy, że zarejestrujesz swoje sportowe wydarzenie, które planujesz zorganizować w okresie 23-30 września 2023 roku. Akceptowane będą tylko zgłoszenia zawierające szczegółowy opis wydarzeń. Zgłoszenia niepełne będą odrzucane.

Oto, co należy zrobić, by być częścią Europejskiego Tygodnia Sportu 2023:

  1. Zaplanuj swoje własne wydarzenie sportowe w dniach 23-30 września 2023.
  2. Wejdź na stronę: http://www.etspolska.gov.pl, gdzie czeka na Ciebie formularz zgłoszeniowy. Wypełnij go starannie, abyśmy mogli dowiedzieć się więcej o Twoim niezwykłym wydarzeniu.
  3. Zorganizuj wydarzenie w dniach 23-30 września 2023 roku.

Niech tegoroczny Europejski Tydzień Sportu stanie się Twoją sportową przygodą, pełną zaangażowania, integracji i innowacyjności!

Imprezą turniejową jest co najmniej 30-minutowe wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym będącym formą aktywności ruchowej, które:

zostało zorganizowane specjalnie z okazji i w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin,

odbyło się w okresie od 23 do 29 września 2023 r.,

zostało zorganizowane przez startującą w Turnieju gminę na własnym terenie administracyjnym.

Źródło: materiał prasowy