# Tags
#Inne

Wypadek motocyklisty między Choczewem a Kierzkowem [zdjęcia]

Wczoraj o godz. 20:11 zastęp OSP Choczewo został zadysponowany do kolizji drogowej za miejscowością Choczewo w stronę Lubiatowa. Po przybyciu w miejsce wypadku zastano leżący na jezdni motocykl i kierowcę jednośladu, który narzekał na narastający ból prawej ręki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście.

W celu przebadania poszkodowanego mężczyzny, do wypadku został też zadysponowany Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM) z Gniewina. Na miejscu zdarzenia pojawiły się też dwa radiowozy Policji. Do momentu zakończenia czynności dochodzeniowo-śledczych przez funkcjonariuszy Policji na drodze wprowadzono ruch wahadłowy pojazdów.

Po przybyciu jednostki ZRM, poszkodowany kierowca jednośladu został przekazany ratownikom medycznym. Po przebadaniu i zaopatrzeniu urazów poszkodowanego motocyklisty, mężczyzna został odwieziony do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na usunięciu uszkodzonego motocykla z jezdni i usunięciu powstałych wycieków przy użyciu sorbentu.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Choczewo